Pierwsza pomoc w przedszkolu

Każdy wie, że pierwsza pomoc jest ważna, i że potrzebującemu może pomóc każdy.

05.04.2022 r. nasze przedszkolaki brały udział w kursie przeprowadzonym przez ratowniczki medyczne. Panie, które prowadziły zajęcia, opowiedziały o sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia w życiu codziennym oraz przekazały wiedzę teoretyczną małym ratownikom. Opowiedziały na czym polega resuscytacja, co trzeba zrobić kiedy zobaczymy poszkodowanego, jak opatrzyć ranę i co powiedzieć kiedy zadzwonimy pod numer alarmowy. Każdy miał okazję wykazać się podczas ćwiczeń i przeprowadzić masaż serca na fantomie.

Przedszkolaki już wiedzą jak ocenić sytuację i wezwać pomoc. Zapoznały się również z techniką odwracania w pozycję boczną i układania rąk do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, co wcale nie jest taką prostą sprawą.

Magdalena Wiak
Kinga Bronisz