Odwiedziny naszego absolwenta

W poniedziałek 17 czerwca w przedszkolu odbył się wyjątkowy koncert zaprezentowany przez naszego absolwenta Tymoteusza Karpińskiego.

Tymek jest uczniem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Lipińskiego w Lublinie, uczy się w klasie mgr Mirosława Kozuba. Razem z mamą przyjechał do naszego przedszkola, aby podzielić się z dziećmi swoją pasją, którą jest gra na wiolonczeli. Podczas spotkania Tymoteusz zagrał dla nas utwory ze zbioru Sebastiana Lee, koncert C-dur (RV 399) Antonio Vivaldiego oraz „Despacito”. Oprócz tego opowiedział pokrótce o sposobie gry na wiolonczeli, jak jest zbudowana i o tym jak wiele pracy należy włożyć, aby nauczyć się grać na tym instrumencie. Chętne przedszkolaki same mogły przekonać się jak trudna jest to umiejętność.

Podczas rozmów z dziećmi nasz gość wspominał przedszkolne czasy oraz przygody jakie go tu spotkały.

Dziękujemy Tymoteuszowi za ciekawe spotkanie i życzymy mu wielu sukcesów scenicznych. Cieszymy się, ze mamy tak utalentowanych absolwentów, którzy pamiętają o naszym przedszkolu i chętnie nas odwiedzają.

Małgorzata Kłoda