My się zimy nie boimy

Zima dała o sobie znać okrywając świat białą, puchową pierzynką. Korzystając z jej uroku dzieci z grupy „Biedronki” postanowiły wspólnie pobawić się na śniegu w naszym przedszkolnym ogrodzie. Zabawy dostarczyły wiele radości i uśmiechów. Przedszkolaki doskonale wiedzą jak bardzo ważne jest zachowanie bezpieczeństwa w trakcie zabaw na śniegu.

Dzieci uczestniczyły także w różnorodnych, ciekawych aktywnościach, które pozwoliły im doświadczać i wzbogacać swoją wiedzę. Wszystkie przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem brały udział w zabawach badawczych, plastycznych i muzycznych. Największą jednak radość i zaciekawienie dostarczyło robienie doświadczeń dotyczących: „Czy śnieg jest czysty?”, „Czy śnieg może być kolorowy?” i w jaki sposób można to zrobić. Nasze zabawy wywołały u dzieci prawdziwą burzę mózgów w udzielaniu odpowiedzi na pytanie ,,co by było, gdyby padał kolorowy śnieg?”.

My się zimy nie boimy

Przedszkolaki w swoich wypowiedziach wykazały się dużą kreatywnością wyobrażając sobie świat okryty kolorową, śniegową pierzynką. Zimowa aura zachęca do zabaw na śniegu i spacerów, więc z prawdziwą przyjemnością będziemy spędzać czas na świeżym powietrzu.

Katarzyna Lipska
Halina Kosior