Muzyczne spotkanie w grupie Biedronki

To było wyjątkowe przeżycie – pani Marta wraz ze swoimi córeczkami zaprezentowały swoje muzyczne uzdolnienia. Okazało się, że wiele instrumentów nie ma przed nimi tajemnic.

Krótki koncert na skrzypce zaprezentowała Agnieszka, dostając wielkie brawa od Biedronek, a Małgosia na swoich skrzypcach zagrała swój ulubiony utwór „Antoś śpi”.

Pani Marta powiedziała wiele ciekawych i ważnych informacji na temat wybranych instrumentów. Wiemy, że gitara, skrzypce i pianino – to instrumenty strunowe, a djembe (czyt. dżembe- bęben), dźwięki wydobywamy uderzając w niego rytmicznie.

Próba gry na djembe była bardzo atrakcyjna, nawet początkowe onieśmielenie szybko minęło i wszystkie dzieci z ochotą wystukiwały dowolne rytmy.

Ale to nie wszystko, nasz gość przygotował muzyczną niespodziankę zapraszając do wspólnego muzykowania.

Muzyczne spotkanie w grupie Biedronki

Zaśpiewaliśmy znane nam piosenki o wiośnie przy akompaniamencie gitary i skrzypiec. Biedronki wykazały się dużym poczuciem rytmu grając na marakasach. Było przy tym wiele radości i śmiechu!!!! Takie zajęcia zostają na długo w pamięci.

Na zakończenia Pani Marta podarowała dzieciom kolorowanki z instrumentami oraz słodkie serduszko, aby muzyka na zawsze pozostała w naszych sercach. Dziękując za ciekawe zajęcia wręczyliśmy Pani Marcie dyplom Super Mamy.

Urszula Marczuk
Anna Namiota