Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada 1989 roku został uchwalony najważniejszy dokument stanowiący o prawach najmłodszych – Konwencja o prawach dziecka. Jest to dzień, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.

Nasze przedszkole włączyło się w obchody tego niezwykle ważnego święta – Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Tegorocznym hasłem przewodnim była akcja #GoBlue, polegająca na wykorzystaniu koloru niebieskiego – symbolu UNICEF oznaczającego jedność ze wszystkimi dziećmi na świecie.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

W tym dniu dzieci poznały działalność UNICEF, a zapytane o swoje prawa nie miały trudności, aby je przedstawić. Wesołym przerywnikiem podczas spotkania było wspólne zaśpiewanie „Piosenki o prawach dziecka”. Na zakończenie chętne dzieci wykonały pracę plastyczną na temat „My, dzieci, mamy prawo do…”. Można je zobaczyć na wystawie w przedszkolnym holu.

Anna Namiota