Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajki

Dzień Postaci z Bajki jest obchodzony na całym świecie w dniu 5 listopada. Baśnie i bajki, zarówno te czytane, jak i oglądane, towarzyszą nam od najmłodszych lat. Wywierają fantastyczny wpływ na wyobraźnię młodego człowieka, jego ciekawość poznawczą, ale również na wrażliwość emocjonalną i chęć pokonywania własnych słabości. Wartościowe książki kształtują u dzieci odpowiednie postawy społeczne, uczą wartości moralnych, budują również poczucie własnej wartości. Tajemnica, magia, humor i nauka ukryte w barwnych opowieściach fascynują od wieków zarówno dzieci, jak i dorosłych. Bajkowy świat nie przemija i chętnie do niego wracamy.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajki

W naszym przedszkolu tego dnia było wyjątkowo, magicznie i bajecznie. Dzieci już od samego rana były przebrane w stroje wymarzonych przez siebie bohaterów bajkowych, które z wielką radością i dumą prezentowały, opowiadając z jakiej są bajki. Przedszkolaki brały również udział w zabawach wymagających wykazania się znajomością treści bajek, tych bardziej i mniej znanych, rozpoznawały bohaterów bajkowych po rekwizytach i fragmentach przeczytanej książki. Były również muzyczne zagadki bajkowe, wspólne tańce i zabawy ruchowe. Dzieci doskonale znają bajki i świetnie sobie poradziły z wszystkimi zadaniami. Dzień był wyjątkowy i pełen wrażeń, a roześmiane buzie przedszkolaków były dowodem na to, że wspaniale się bawiły.

Katarzyna Lipska
Aneta Furtak