Mamo, tato pobaw się z nami

W minionym tygodniu w grupie „Liski” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców prowadzone metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Spotkanie to miało na celu wskazanie rodzicom aktywnego sposobu spędzania czasu z dzieckiem oraz zaangażowanie się w życie naszego przedszkola.

Metoda ta jest prosta, naturalna i możliwa do zastosowania w każdych warunkach, bez konieczności używania przyrządów. Wspomaga przede wszystkim rozwój emocjonalno-społeczny oraz świadomość samego siebie i innych osób za pomocą ruchu, który wywodzi się z naturalnych zabaw ruchowych dzieci z rodzicami, zwanych popularnie „baraszkowaniem”. Zajęcia dały dzieciom wspaniałą okazję do poznania własnego ciała, udowodniły, że wspólne zabawy z rodzicami są niezwykle ważne, wzmacniają więzi i podnoszą poczucie bezpieczeństwa dzieci. Ćwiczenia te na pewno pomogły pokonać u niektórych barierę, nieśmiałości, niechęci.

Dużo radości sprawiły wszystkim zabawy pt. „naleśnik”, „kula u nogi” oraz „zaufanie”. Dlatego bardzo serdecznie zachęcamy do wspólnych ćwiczeń ze swoimi pociechami z wykorzystaniem tego typu zabaw w zaciszu domowym.

Aneta Nieścioruk
Małgorzata Kłoda