Mamo! Tato! Na zabawę czas!

Kto z nas nie pamięta zabaw z rodzicami, gdy byliśmy mali? Czyj tata nie robił samolotów, huśtawek, czy kołysek swojemu dziecku, a wszystko to za pomocą własnych rąk i ciała? Znamy to doskonale ze swojego dzieciństwa.

W czwartek 27 września w naszej placówce zostały zorganizowane zajęcia otwarte dla rodziców i ich pociech z najmłodszej grupy przedszkolnej „Kotki”. Zabawy i ćwiczenia były prowadzone Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. To system aktywności ruchowej wywodzącej się z naturalnych potrzeb dziecka, zaspokajanych w kontakcie z dorosłymi, tzw. baraszkowanie, pojawiające się we wczesnym dzieciństwie.

Rodzice nie zawiedli – do każdego dziecka przybyła jego mama, był nawet jeden tatuś.

Mamo! Tato! Na zabawę czas!

Udział w tych ćwiczeniach stworzył uczestnikom zajęć okazję do poznania własnego ciała, przestrzeni, która ich otacza, zwiększenia poczucia bezpieczeństwa oraz pewności siebie. Wspólny wysiłek fizyczny dał możliwość przełamania nieśmiałości i pozwolił otworzyć się na nowe, tak przyjemne doświadczenia nie tylko dzieciom, ale jak się okazało, również ich rodzicom. Poza tym maluszki oraz ich opiekunowie mogli wyładować nagromadzone w sobie emocje i napięcia.

Spotkaniu towarzyszyły okrzyki śmiechu i zadowolenia będące wyrazem radosnych przeżyć. Miłym akcentem była serdeczna, ciepła i przyjazna atmosfera. Zarówno maluszki jak i ich rodzice bardzo przychylnie odnieśli się do takiej formy zajęć, wyrażając chęć uczestnictwa w kolejnych spotkaniach.

Cieszymy się, że nasi rodzice mimo licznych obowiązków znaleźli czas na wspólne spotkanie w przedszkolu, a dodatkowo zabrali ze sobą świetny humor, co zagwarantowało wszystkim super zabawę.

Edyta Rydzewska
Anna Jemielniak