Mama Jasia w Dzwoneczkach

W środę 11 września w ramach projektu „Poznaj moją mamę, poznaj mojego tatę” grupę „Dzwoneczki” odwiedziła mama Jasia. Pani Ewa przybliżyła nam tajniki związane z życiem pszczół oraz produkcją miodu.

Mamę Jasia trudno nam było rozpoznać, ponieważ przyszła do nas w bardzo nietypowym stroju pszczelarza. Wyjaśniła nam, że jest to strój chroniący przed użądleniem, dodając, że pszczoły, których nie zaczepiamy żądlą wyjątkowo rzadko. Pani Ewa przyniosła ze sobą wiele ciekawych przyrządów m.in.: podkurzacz, kapelusz z siatką, dłutka czy ramki. Wspólnie obejrzeliśmy bajkę edukacyjną o życiu pszczoły miodnej.

Dowiedzieliśmy się:
Jak wiele zawdzięczamy pszczołom?
Ile żyje pszczoła miodna?
Co dzieje się z pszczołami w zimie?
Co to są mateczniki?
Jaką rolę w ulu pełni królowa?
Jak działa podkurzacz?
Kim jest truteń?
Z jakich kwiatów pszczoły zbierają pyłek?
Dlaczego pszczelarze współpracują z rolnikami?

Na zakończenie spotkania dzieci degustowały wafelki z miodem zebranym przez rodzinę Jasia. Pokolorowały przygotowane przez mamę obrazki, a także wykonały mały model pszczoły. Dodatkowo Jasio wręczył każdemu przedszkolakowi podkładkę pod kubek w kształcie pszczółki.

Było to bardzo ciekawe spotkanie. Dzieci zdobyły cenne informacje, które na długo pozostaną w naszej pamięci. Dziękujemy Super Mamie Jasia za poświęcony czas i świetną zabawę.

Opracowano:
Małgorzata Polak