Maluszki z wizytą w bibliotece

Dzieci z grupy „Kotki” i „Żabki” zostały zaproszone do udziału w projekcie „Mała książka – wielki człowiek”. W środę 26 września odwiedziły Filię nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej, gdzie aktywnie uczestniczyły w pierwszej lekcji bibliotecznej.

Pani Wiesia, w bardzo interesujący i zrozumiały dla maluszków sposób, udzieliła informacji o instytucji jaką jest biblioteka. Przedszkolaki wiedzą, że w życie tego miejsca kultury może włączyć się każdy – dorosły i dziecko – niezależnie od wieku. Tutaj będą: uczyć się samodzielności, podejmować własne wybory, rozwijać myślenie oraz kształtować nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. W siedzibie tej mogą wspólnie z rodzicami spędzać czas w sposób twórczy, a po opuszczeniu jej murów, przeżyć nową fascynującą przygodę z wypożyczoną książką.

Maluszki z wizytą w bibliotece

Trzylatki z wielkim zaangażowaniem włączały się w zabawy proponowane przez panią bibliotekarkę. Z uwagą słuchały wiersza i zgodnie ze wskazówkami wykonały do jego treści pracę plastyczną.

Wizyta w bibliotece wywarła na przedszkolakach duże wrażenie, dostarczyła im wiele radości i poskromiła dziecięcą ciekawość. Maluszki wyraziły chęć uczestnictwa w kolejnych spotkaniach.

Drodzy rodzice efektywne spędzanie czasu z dzieckiem podczas słuchania i omawiania treści ulubionych książeczek sprzyja wzmacnianiu więzi emocjonalnych łączących rodzica i dziecko oraz kształtowaniu gustów czytelniczych. Zapraszamy zatem do odwiedzenia jednej z lubartowskich bibliotek i wzięcia udziału w projekcie „Mała książka – Wielki człowiek”. Zapiszcie waszą pociechę do biblioteki, wypożyczcie książkę i odbierzcie „Wyprawkę Czytelniczą”, a w niej w prezencie pozycję czytelniczą pt.: „Pierwsze wiersze” oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek. W pakiecie startowym znajdziecie Państwo też broszurę „Książką połączeni czyli o roli czytania w życiu człowieka”. Nadmienić należy, iż ilość prezentowych pakietów jest ograniczona więc zgodnie z przysłowiem „ kto pierwszy ten lepszy” dobrze byłoby wybrać się do biblioteki jak najszybciej.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji wszak miłość do książek jest prezentem na całe życie.

Edyta Rydzewska
Kinga Bronisz