Logopedyczny quiz

O tym jak wielkie znaczenie dla rozwoju dziecka ma prawidłowy rozwój mowy, nie trzeba nikogo przekonywać. W naszym przedszkolu nad usprawnianiem aparatu mowy u dzieci czuwają dwie logopedki: pani Magdalena Cieślik oraz pani Anna Wójcik.

Prowadzone systematycznie ćwiczenia logopedyczne utrwalają u dzieci prawidłową wymowę i korygują jej zaburzenia.

W piątek 4 stycznia w grupie ,,Gwiazdki” pani Magda przeprowadziła quiz logopedyczny, który zawierał różnorodność zadań. Dzieci podzielone na 4 zespoły tj.: ,,Choinki”, ,,Sopelki”, ,,Mroziki”, ,,Śnieżynki” z wielką ochotą i dużym zaangażowaniem wykonywały zadania zgodnie z ustalonymi zasadami turnieju. Motywacją do działania oraz zgodnej współpracy w każdej drużynie była nagroda ,,Tajemniczy Kuferek”. Do zadań logopedycznego turnieju należały ćwiczenia oddechowe, łamaniec językowy, ćwiczenia percepcji słuchowej, zagadki słuchowo-obrazkowe, sekwencje zdarzeń, wyodrębnianie głosek w wyrazach podobnie brzmiących oraz zagadki o tematyce zimowej.

Pierwsze miejsce z największą ilością punktów zajęła drużyna ,,Choinki” i zdobyła ,,Kuferek”. Jej kapitan zdecydował, że jego zawartość rozda wszystkim uczestnikom quizu, ponieważ każdy aktywnie uczestniczył w zadaniach. Na koniec spotkania pani Magda wręczyła przedszkolakom dyplomy i serdecznie pogratulowała.

Dziękujemy za prezentacje ciekawych form zabaw logopedycznych i zapraszamy na kolejne spotkania.

Opracowała:
Halina Kosior