Liski odwiedziły Bibliotekę

W poniedziałek 7-go października dzieci z grupy „Liski” wybrały się do pobliskiej Filii Biblioteki Miejskiej. Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały pogadanki dotyczącej biblioteki, sposobów korzystania z jej zasobów oraz pracy bibliotekarki.

Pani Bożenka oprowadziła nas między półkami i wskazała miejsce, w którym znajdują się pozycje literackie przeznaczone dla najmłodszych. Dzieci z zaciekawieniem oglądały kolorowe książeczki pamiętając o zasadach prawidłowego zachowania się w miejscach publicznych.

Chcąc zaszczepić w dzieciach nawyk korzystania z biblioteki wyrobiliśmy naszej grupie kartę biblioteczną oraz wprowadziliśmy nową, odpowiedzialną funkcję „dyżurnego książek”. W każdym tygodniu wybierzemy dziecko, którego zadaniem będzie wypożyczenie ciekawej lektury do czytania podczas relaksacji w przedszkolu. Podjęte działania mają na celu rozwój zainteresowań czytelniczych oraz wyrobienie zamiłowania do książek i czytania. Wierzymy, że praktyki te przetrwają nie tylko w okresie nauki przedszkolnej, lecz także przez całe życie.

Małgorzata Kłoda
Aneta Nieścioruk