Liski i Nutki na Miejskim Festiwalu Pieśni Patriotycznej

W środę 7 listopada 2019 roku w Lubartowskim Ośrodku Kultury odbył się IX Miejski Festiwal Pieśni Patriotycznej „Ma Ojczyzna jest mi bliska”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa Nr 3 w Lubartowie. Honorowym patronatem objął to przedsięwzięcie Burmistrz Miasta Lubartów.

Celem konkursu jest propagowanie treści pieśni patriotycznych, które opisują ważne wydarzenia historyczne, sławią polskich bohaterów czasów walki o suwerenność, pielęgnowanie rodzimej kultury i języka.

Nasze przedszkole reprezentowały dzieci: Maja Bogusz, Maja Wodzyńska i Nadia Marciniak z grupy „Liski” z piosenką „Jedzie, jedzie na kasztance” oraz Jakub Jukowski, Natalia Gajowniczek i Oliwia Żyła z grupy „Nutki” z piosenką „Co to jest niepodległość?”. Nasze przedszkolaki zaprezentowały wysoki poziom umiejętności wokalnych, jednocześnie ukazując bogate treści historyczne.

Liski i Nutki na Miejskim Festiwalu Pieśni Patriotycznej

Spośród jedenastu zespołów wokalnych jury wyłoniło trzech zwycięzców – wśród nich znalazły się dzieci z grupy „Nutki”: Kuba, Oliwka i Natalka. Nasi laureaci otrzymali nagrodę. Wszyscy wykonawcy za udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

Serdecznie gratulujemy naszym przedszkolakom, którzy wykazali się talentem, odwagą sceniczną oraz postawą godną małego patrioty!

Anna Namiota
Urszula Marczuk