Przedszkole Miejskie Nr 1 w Lubartowie

Wielkanoc to czas radości i oczekiwania. Wielki Tydzień jest szczególnym okresem przygotowań, również w naszym przedszkolu. Tradycje i zwyczaje tych świąt, zachowane do dziś, są wspaniałą okazją do rozwijania zainteresowań związanych z ich symboliką. Przedszkolaki z grupy „Kotki” w tygodniu poprzedzającym Wielkanoc z ogromnym zaangażowaniem przygotowywały się to tak ważnego święta. W praktyczny sposób poznały polskie zwyczaje i tradycje ludowe. Zasiały owies do stroika wielkanocnego, zrobiły pisanki-naklejanki oraz przygotowały świąteczne kartki z życzeniami. Dzieci zgłębiły wiedzę na temat zwyczajów Wielkanocnych panujących dawniej i tych, które pozostały do dziś. Nie zabrakło rozmów na temat święcenia i spożywania pokarmów w wielkanocny poranek oraz uwielbianego przez dzieci „śmigusa-dyngusa”. Maluszki pragną życzyć wszystkim przedszkolakom i ich bliskim zdrowych i pogodnych Świąt Wielkiej Nocy, obfitości na świątecznym stole, smacznego jajka oraz wiosennego nastroju w rodzinnym gronie. Życzą, by święta spędzone przy stole w otoczeniu najbliższych przyniosły same radosne chwile a wyjątkowy i podniosły nastrój prowokował do długich rozmów oraz cieszenia się sobą. Opracowanie: Edyta Rydzewska

Kotki przygotowują się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

Wielkanoc to czas radości i oczekiwania. Wielki Tydzień jest szczególnym okresem przygotowań, również w naszym przedszkolu. Tradycje i zwyczaje tych świąt, zachowane do dziś, są wspaniałą okazją do rozwijania zainteresowań związanych z ich symboliką.

Przedszkolaki z grupy „Kotki” w tygodniu poprzedzającym Wielkanoc z ogromnym zaangażowaniem przygotowywały się to tak ważnego święta. W praktyczny sposób poznały polskie zwyczaje i tradycje ludowe. Zasiały owies do stroika wielkanocnego, zrobiły pisanki-naklejanki oraz przygotowały świąteczne kartki z życzeniami. Dzieci zgłębiły wiedzę na temat zwyczajów Wielkanocnych panujących dawniej i tych, które pozostały do dziś. Nie zabrakło rozmów na temat święcenia i spożywania pokarmów w wielkanocny poranek oraz uwielbianego przez dzieci „śmigusa-dyngusa”.

Maluszki pragną życzyć wszystkim przedszkolakom i ich
bliskim zdrowych i pogodnych Świąt Wielkiej Nocy, obfitości na świątecznym stole,

smacznego jajka oraz wiosennego nastroju w rodzinnym gronie.
Życzą, by święta spędzone przy stole w otoczeniu najbliższych
przyniosły same radosne chwile a wyjątkowy i podniosły nastrój
prowokował do długich rozmów oraz cieszenia się sobą.

Opracowanie:
Edyta Rydzewska