Kotki poznają sposoby pielęgnacji skóry

04.04.2022 r. w ramach programu Czyściochowej Akademii dzieci z grupy “Kotki” miały okazję poszerzyć wiedzę na temat sposobów codziennej ochrony i pelęgnacji skóry oraz funkcji jaką pełni dla naszego organizmu.

Dzięki edukacyjnej bajce i bohaterom Czyściochowa, dzieci dowiedziały się jak należy chronić skórę przed promieniami słonecznymi oraz przed wiatrem i mrozem. Przeprowadziliśmy także doświadczenie, które obrazowało jak to się dzieje, że mydło i płyn do kąpieli skutecznie niszczą bakterie (w roli bakterii wystąpił pieprz).

„Kotki” zapoznały się także z zawodem kosmetyczki. Okazało się, że w salonie kosmetycznym oprócz pięknego makijażu możemy, również wykonywać zabiegi, które poprawią kondycję i zdrowie naszej skóry. Największą atrakcją dla dzieci było stworzenie w naszej sali „gabinetu kosmetycznego”. Każdy mógł wykonać „zabieg” pielęgnujący oraz wyciszyć się przy muzyce relaksacyjnej z kojącymi oczy i zmysły plasterkami ogórków.

Na zakończenie pełnego atrakcji „Dnia Skóry” wykonaliśmy wspólną pracę plastyczną.

Aneta Furtak
Małgorzata Polak