Kotki dbają o zdrowie

18 października w grupie „Kotki” przystąpiliśmy do realizacji tematyki prozdrowotnej sprzyjającej kształtowaniu prawidłowych wyborów i nawyków żywieniowych.

Podczas zajęć dydaktycznych dzieci poznały rodzime owoce i warzywa rozbudzając przy tym zmysł smaku, węchu i dotyku, a także dowiedziały się jaki wpływ mają na nasze zdrowie. Maluszki z wielkim zaangażowaniem segregowały, porównywały wielkość, rozpoznawały kolory, a także przeliczały zbiory owocowe i warzywne.

Kolejnym działaniem było przygotowanie owocowo-warzywnego soku. Jednak zanim przystąpiliśmy do pracy zapoznaliśmy się z działaniem sokowirówki oraz z zasadami bezpieczeństwa. Największą radość sprawiło wrzucanie części owoców do urządzenia oraz degustacja przy wspólnym stole.

Kotki dbają o zdrowie

Na zakończenie zdrowotnego tygodnia wykonaliśmy babeczki z dodatkiem marchewki. Samodzielne dodawanie oraz mieszanie składników sprawiło, że smakowały wyśmienicie.

Budowanie świadomości prozdrowotnej to nie tylko przekazywanie wiedzy, ale przede wszystkim praktyczne prace. Dlatego zachęcamy rodziców do tego, aby jak najczęściej włączać swoje pociechy do wspólnego przygotowywania posiłków.

Opracowała:
Aneta Furtak