Konkurs „Widokówka z Lubartowa z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości”

Konkurs plastyczny „Widokówka z Lubartowa z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości” rozstrzygnięty!

Dnia 06.11.2018 r. w Lubartowskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Widokówka z Lubartowa z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości”.

Konkurs miał na celu zainteresowanie zwyczajem obdarowywania się pocztówkami okolicznościowymi, propagowanie obchodów Święta Niepodległości, rozwijanie wyobraźni oraz pobudzenie kreatywności, a także promocję Miasta Lubartów.

Zadaniem uczestników konkursu było zaprojektowanie widokówki okolicznościowej, której tematyka miała dotyczyć obchodów Święta Niepodległości i Miasta Lubartów.

Do konkursu zgłoszono 59 prac. Jury w składzie: Małgorzata Wronowska, Rafał Eret, Arkadiusz Derecki i Małgorzata Gryglicka – Szczepaniak nagrodziło dziesięcioro dzieci i tyle samo wyróżniło. Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, atrakcyjne książki popularnonaukowe oraz zestaw widokówek okolicznościowych.

Dzieci nagrodzone i wyróżnione z Przedszkola Miejskiego Nr 1 to:

1. Dawid Łyszcz z grupy „Żabki” – nagroda
  2. Kinga Kwiatkowska z grupy „Gwiazdki” – nagroda
  3. Emilia Urban z grupy „Biedronki” – nagroda
  4. Karolina Czarnecka z grupy „Biedronki” – wyróżnienie
  5. Antonina Filip z grupy „Gwiazdki” – wyróżnienie

Nagrodzone prace zostały wydrukowane w formie widokówek i wysłane wraz z życzeniami do tysiąca miast w Polsce. Podczas rozdania nagród, dzieci wraz z ich opiekunami , miały możliwość zaadresowania wybranej przez siebie widokówki. Następnie udały się z nimi do Urzędu Miasta skąd zostaną wysłane.

Konkurs „Widokówka z Lubartowa z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości”

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Panu Radosławowi Czarneckiemu dziękujemy za udostępnienie fotografii z uroczystości rozstrzygnięcia konkursy.

Jolanta Góźdź
Aneta Furtak