Konkurs plastyczny „Jesienne inspiracje” rozstrzygnięty

Dziecko, podejmując różnorodne działania w trakcie wykonywania codziennych czynności – ubierania i rozbierania się, jedzenia, mycia, działalności plastyczno-konstrukcyjnej czy zabaw wymagających precyzyjnych ruchów dłoni, nadgarstka i palców – doskonali sprawność manualną, która bezpośrednio przekłada się na jego sprawność grafomotoryczną i powodzenie w zakresie opanowania trudnej sztuki pisania. Rozwijanie sprawności manualnej i odpowiedni jej poziom, w znacznym stopniu warunkują powodzenie dziecka w szkole.

Konkurs „Jesienne inspiracje” jest konkursem wewnątrzprzedszkolnym. I edycja tego konkursu odbyła się pod hasłem „Dyniowe wariacje”. Dynia jest inspirującym naturalnym materiałem do prac manualnych. Wytwory wykonywane były przez dzieci i ich opiekunów, gdyż wiemy, że młode umysły najlepiej rozwijają się poprzez obserwacje i naśladownictwo dorosłych. Doskonałą metodą rozwijania sprawności manualnej dziecka jest wykonywanie różnych prac plastycznych, przy wykorzystaniu ciekawych metod i materiałów.

Hol naszej placówki zapełnił się mnóstwem przepięknych prac. Wpłynęło 30 dyniowych wariacji. Dynie przedstawiały kompozycje jesienne, zwierzęta, postacie z bajek, niektóre prace były aranżowane na dekoracje zbliżającego się amerykańskiego święta Halloween oraz dynie, w pięknej nowej odsłonie. Na wystawie można było podziwiać nawet dyniowy okręt.

Jury w składzie pracowników przedszkola, rodziców i przedszkolaka z grupy „Nutki”, obradowało burzliwie. Wysoki poziom estetyczny i pomysłowość wykonania wszystkich prac powodowały trudności we wskazaniu tych najpiękniejszych.

Po zliczeniu oddanych głosów, rozstrzygnięcie konkursu klasyfikuje się w następujący sposób:

Grupa I „Krasnoludki”

Nagroda: Wojciech Kubicki
Wyróżnienia: Maja Furtak, Nina Cieślik, Miłosz Obrośliński

Grupa II „Motylki”

Nagroda: Michał Duba
Wyróżnienia: Zofia Świerszcz, Liliana Szlachta, Katarzyna Patyra, Aleksandra Polak, Franciszek Urban

Grupa III „Jeżyki”

Nagroda: Wiktoria Sygnowska
Wyróżnienia: Dawid Łyszcz, Oliwia Osiecka, Alicja Karp, Lena Babiuch

Grupa IV „Nutki”

Nagroda: Jan Świerszcz
Wyróżnienia: Antoni Misiura, Zuzanna Długosz, Kinga Kosior, Weronika Olek

Grupa V „Dzwoneczki”

Nagroda: Oliwia Kacprzak
Wyróżnienia: Alinka Jarosz, Emilia Urban, Maciej Muzyka, Julia Konstrat

Grupa VI „Liski”

Nagroda: Maja Bogusz
Wyróżnienia: Kacper Osiak, Jakub Zdunek, Aleks Szlachta, Tomasz Kubera

Konkurs plastyczny „Jesienne inspiracje” rozstrzygnięty

Dziękujemy wszystkim przedszkolakom i ich opiekunom za zaangażowanie i poświęcony czas na stworzenie tak unikalnych prac.
Zapraszamy do udziału w II edycji konkursu już za rok.

Opracowała:
Kinga Bronisz