Kolorowe skarpetki

21 marca to w środowisku przedszkolnym bardzo kolorowy dzień. Przedszkolaki tego dnia witają wiosnę, ale również pamiętają o skarpetkach „nie do pary” na znak solidarności z osobami z Zespołem Downa. Data obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa nie jest przypadkowa ponieważ, to obecność dodatkowego 3-go chromosomu w 21. parze powoduje powstanie tej wady genetycznej.

W naszym integracyjnym przedszkolu wszystkie przedszkolaki przyłączyły się do akcji „Kolorowa skarpetka”. Prowadzone w poszczególnych grupach działania utrwaliły przedszkolakom zasady tolerancji i akceptacji, kształtowały empatię oraz umiejętność zwracania uwagi na potrzeby innych osób. Tak naprawdę każdy z nas jest inny i różnimy się od siebie pod wieloma względami. Ta różnorodność jest naturalną rzeczą. Osoby z Zespołem Downa żyją wśród nas. W naszej placówce mamy możliwość razem bawić się i śmiać, podejmować wyzwania i uczyć od siebie nawzajem.

Kolorowe skarpetki

Dziękujemy, że jesteście z nami!

Małgorzata Kłoda