Kochanym rodzicom

Mama i tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia. Dbamy, troszczymy się i pielęgnujemy więzi między nimi. Dlatego też nasze przedszkole co roku organizuje Dzień Rodziny, by podkreślić, jak ważną rolę pełnią w naszym przedszkolnym społeczeństwie.

6 czerwca w Lubartowskim Amfiteatrze zasiedli dumni rodzice by obejrzeć przedstawienie pod tytułem „Kochanym rodzicom”. Przedszkolaki słowem, tańcem i piosenką mogły wyrazić miłość i wdzięczność za matczyną dobroć, za serce, a także za mądrość i ojcowski autorytet.

Jako pierwsi swój występ rozpoczęły dzieci z grupy „Kotki” i „Żabki” zamieniając scenę w kolorową łąkę wypełniając ją żabkami, motylami, bocianami i pszczółkami prezentując bogaty program artystyczny. Dla rodziców były to niesamowite chwile wzruszeń kiedy ich maleństwo po raz pierwszy na tak dużej scenie mogło prezentować swoje zdolności artystyczne. Gromkie brawa od rodziców a potem uściski były najlepszym podziękowaniem dla małych artystów.

Ze względu na utrudnione warunki atmosferyczne nie wszystkie grupy przedszkolaków mogły zaprezentować się na scenie w amfiteatrze. W tym dniu dzieci z grupy „Gwiazdki” i „Tygryski” swoich rodziców gościły w przedszkolnych salach. Pomimo utrudnień organizacyjnych dzieci stanęły na wysokości zadania, aby to spotkanie było wyjątkowe i niezapomniane.

Dzieci z grupy „Tygryski” zaprezentowały się w umiejętnościach cyrkowych. Na widowni pojawiły się klauni, siłacze, akrobaci, tygrysy z treserką, linoskoczki, żonglerki oraz dyrektor cyrku ze swoją asystentką. Przepiękna scenografia, widowiskowe stroje i rekwizyty nadały atrakcyjności występom. Szczęśliwi rodzice mieli niesamowitą ucztę wizualną i słuchową.

Natomiast „Gwiazdki” w przepięknych strojach, z uśmiechem na twarzy prezentowały swoje umiejętności wokalno-taneczne wyrażając swoją miłość i szacunek do rodziców.

12 czerwca dzieci z grupy „Biedronki” gościły swoich rodziców, aby móc podziękować im za ich miłość i troskę. Oczom rodziców ukazała się kolorowa łąka, na której przepięknie tańczyły i wesoło śpiewały przeróżne owady. Ciekawą atrakcją jak również miłym zaskoczeniem dla gości było uwieńczenie występów wystrzałem kolorowych konfetti.

13 czerwca swoich rodziców gościły dzieci z grupy „Iskierki”. Przedszkolaki swoje talenty wokalno-taneczne prezentowały na otwartej scenie na tarasie. Poprzez ekspresję siebie i swojego artyzmu artystycznego w przepiękny sposób uzewnętrzniły swoje uczucia do rodziców.

Dla przedszkolaków występy były wielkim przeżyciem dzięki, którym poczuły się ważne i mogły być z siebie bardzo dumne. Podczas występów nie zabrakło wzruszeń ze strony rodziców oraz ukradkiem ocieranych łez. Te wspólnie spędzone chwile z pewnością na długo pozostaną w naszej pamięci. Pamiątką po tak wspaniałych występach będą nie tylko zdjęcia, ale również własnoręcznie wykonane prezenty.

Aneta Nieścioruk
Halina Kosior