Już jesień puka do drzwi

Dnia 21 września przedszkolaki z grupy „Kotki” uroczyście żegnały lato i witały kolejną porę roku. Pogodowa aura – słoneczna i kolorowa – sprzyjała maluszkom podczas pikniku zorganizowanego w plenerze nieopodal przedszkola.

Pierwszym etapem wycieczki był spacer po osiedlu. „Kotki” zaopatrzone w lupy, lornetki i aparaty fotograficzne prowadziły wielozmysłową obserwację otaczającej je przyrody. Maluszki z ciekawością przypatrywały się zmianom zachodzącym w otaczającym je środowisku: podziwiały koloryt liści mieniących się różnymi barwami oraz rozpoznawały z jakiego pochodzą drzewa, nasłuchiwały odgłosów ptaków, a także obserwowały zachowania małych mieszkańców trawnika, tj. mrówek, żuczków i ślimaków. Rozwijały również umiejętność chodzenia „para za parą” podążając w jednym kierunku.

Po wyczerpującej aktywności fizycznej nadszedł czas na wzmocnienie organizmu poprzez konsumpcję przepysznych przekąsek z „piknikowego plecaka” przygotowanego przez rodziców.

Lekko zmęczeni, ale uśmiechnięci i szczęśliwi wróciliśmy do przedszkola. Śmiało rzec można, że wyprawa udała się wyśmienicie! Minęło szybko lato, które pożegnaliśmy i przyszła już jesień, którą powitaliśmy.

Edyta Rydzewska
Anna Jemielniak