Jeżyki lubią jesień!

W grupie „Jeżyków” jesienny nastrój zapanował na dobre. Jest to bardzo wdzięczna i kolorowa pora roku, która przynosi nam wiele darów z sadu, ogrodu, parku, jak i lasu! Jest to też idealna okazja, aby kształtować u dzieci prozdrowotne postawy.

Najpierw „Jeżyki” poznały jesienne owoce i warzywa oraz wszystko to, co można z nich przyrządzić. Dzieci zadecydowały, aby podczas zajęć kulinarnych samodzielnie przyrządzić sałatkę owocową. Wszyscy dzielnie kroili owoce, mieszali sałatkę, a na końcu ze smakiem ją spałaszowali. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. W dodatku własnoręcznie wykonany posiłek smakuje sto razy lepiej!

Kiedy z owocami i warzywami byliśmy już za pan brat, przyszła pora na dary parku i lasu.

Parki i lasy jesienią zmieniają się w magiczne miejsca pełne wspaniałych barw i skarbów. Korzystając z pięknej pogody dzieci z grupy „Jeżyki” wybrały się na spacer w poszukiwaniu darów jesieni. Podczas spaceru obserwowaliśmy zmieniającą się przyrodę. Udało nam się znaleźć całkiem sporą ilość jesiennych skarbów: kolorowe liście, kasztany, żołędzie oraz piękną jarzębinę.

Jeżyki lubią jesień!

Z zebranych darów jesieni oraz skarbów przyniesionych przez dzieci z domu stworzyliśmy w naszej sali jesienny kącik przyrody. Żołędzie poprzez świetną zabawę pomagają nam w nauce liczenia, zaś z kasztanów wykonaliśmy urocze „kasztaniaki”.

Dzięki pięknu jakie przyniosła ze sobą „Pani Jesień” o wiele łatwiej jest nam pożegnać odchodzące lato i z cierpliwością oczekiwać zbliżającej się powoli zimy.

Katarzyna Maleszyk
Kinga Bronisz