Przedszkole Miejskie Nr 1 w Lubartowie

Jesień w Krasnoludkach

Jesień w Krasnoludkach

Jesień to bardzo ciekawa pora roku, inspirująca do różnorodnych aktywności. Trzylatki swoje doświadczenia czerpią z najbliższego otoczenia, w związku z tym sad i las są im już częściowo znane. Chętnie dzielą się wiadomościami wypowiadając się na forum grupy, a także słuchają wypowiedzi swoich rówieśników. Potrafią wcielić się w rolę muchomora (wiedząc, że jest to grzyb trujący) oraz kurki – przy piosence „Muchomorek”.

Lepienie z plasteliny jest ważną umiejętnością, a jak wychodzą z tego grzyby – to dopiero sukces! Co robi wiewiórka jesienią, gdzie mieszka i co jest jej przysmakiem? – to już nie jest tajemnicą, a na zakończenie tematu powstały wiewiórki pomalowane farbami.

Z owocami robiliśmy również ciekawe zabawy! Określaliśmy kształt, kolor, wielkość, liczyliśmy, segregowaliśmy. Były wierszyki i piosenki oraz stemplowanie wybranymi owocami. Dodatkowo trzeba było połączyć dwie połowy w całość. Wszystkim się udało!!!

Jesień w Krasnoludkach

Jesienne zabawy sprawiały Krasnoludkom mnóstwo radości, z dużym zaangażowaniem wykonywały proponowane zadania. Uśmiechy na ich twarzach są dowodem na to, że spędziły czas miło i przyjemnie.

Opracowanie
Urszula Marczuk
Anna Namiota