Jemy zdrowo, kolorowo – mamy apetyt na śliweczki

„Mamy dziś apetyt wielki na śliweczki słodkie…”, tak śpiewały „Kotki” z „Żabkami”.

12 październik zapisał się w najmłodszych grupach jako „Dzień Śliwki”. Postanowiliśmy uczcić ten dzień, przychodząc w ubraniach koloru fioletowego lub granatowego. Śliwka królowała podczas wspólnie rozwiązywanych zadań, konkurencji sportowych i zabaw integrując przedszkolaków z obu grup. Niesamowity był widok dzieci, które w ciszy i skupieniu wykonywały masażyki swoim kolegom, ćwicząc tym samym krok po kroku czynności zgodne z przepisem na pyszne ciasto śliwkowe.

Po przyjemnych zmaganiach „śliwkowego dnia”, można było delektować się dziełem własnych rączek. Pracusie na zajęciach kulinarnych zrobiły przepyszne owocowe szaszłyki oraz ciasto ze śliwką w roli głównej. Nasze dzielne maluszki podzieliły się swoim zdrowym dziełem z pracownikami przedszkola. Najmłodsi wiedzą już, że owoce te można jeść pod różnymi postaciami. Było pysznie i bardzo zdrowo.

Jemy zdrowo, kolorowo – mamy apetyt na śliweczki

Już od najmłodszych grup pracujemy nad tym, by w przyszłości nasze przedszkolaki jadły to co wartościowe. Maluszki uczą się, jak można zastąpić słodycze wspaniałymi własnoręcznie zrobionymi smakołykami, dając swoim małym brzuszkom morze witamin.

Mamy nadzieję, że od dziś kolor fioletowy będzie naszym milusińskim kojarzył się ze wspaniałą i bardzo zdrową śliwką. Taka jest właśnie idea naszych wspaniałych kolorowo-zdrowych dni.

Opracowała:
Kinga Bronisz