Iskierkowe potyczki słowne - turniej logopedyczny

Iskierkowe potyczki słowne – turniej logopedyczny

W dniu 19 grudnia 2018 roku w grupie „Iskierki” odbył się turniej logopedyczny. Przygotowała go i poprowadziła pani Magda Cieślik, logopeda z naszego przedszkola.

Pani Magda podzieliła dzieci na zespoły o nazwach: „Zabawne Iskierki”, „Wesołe Iskierki”, „Figlarne Iskierki” oraz „Gorące Iskierki” i zapoznała z zasadami turnieju. Nagrodą dla drużyny, która zdobędzie najwięcej punktów był kuferek z tajemniczą zawartością.

Zadania turniejowe były bardzo ciekawe i zróżnicowane. Między innymi:

• usprawniające narządy mowy, np. zrób rurkę z języka, zagwiżdż, kląskaj;
  • oddechowe, np. kto najdalej dmuchnie piórko, kto piłką wdmuchnie najwięcej goli do bramki;
  • łamaniec językowy, np.: Idzie Sasza suchą szosą; Czarna krowa w kropki bordo gryzła trawę kręcąc mordą;
  • różnicowanie, np.: Do pralki włóż głoski z głoską „z”, a do drugiej z głoską „ż”; Umieść w worku przedmioty, które zawierają głoskę „l”, a w drugim głoskę „r”;
  • percepcja słuchowa, np.: Dodaj sylabę lub głoskę, by powstało słowo; ma-…, ko-…, la-…;
  • sekwencja zdarzeń, układanie obrazków w odpowiedniej kolejności;
  • zagadki o różnej tematyce.

Iskierkowe potyczki słowne - turniej logopedyczny

Dzieci z ogromnym zaangażowaniem rozwiązywały wszystkie zadania. Była wielka rywalizacja między grupami, ale zgodnie z zasadami fair play. Największą ilość punktów zdobyła grupa „Zabawne Iskierki”. Do kapitana drużyny należała decyzja, co uczynić z zawartością kuferka – lizakami. Okazało się, że kapitan potrafi stanąć na wysokości zadania i słodkości rozdał wszystkim uczestnikom turnieju.

Dziękujemy pani Magdzie za zaprezentowanie atrakcyjnej formy prowadzenia zajęć logopedycznych. Dzieci były zachwycone i spontanicznie poprosiły o kolejne spotkanie.

Urszula Marczuk
Anna Namiota