Iskierki w świecie dinozaurów

W tym tygodniu udaliśmy się w podróż do tajemniczego świata zwierząt prehistorycznych, poznając zadziwiające fakty z życia i funkcjonowania dinozaurów.

Ten temat bardzo interesuje wszystkie dzieci, które chętnie poprzynosiły z domu plakaty, albumy, książki i figurki. Wykorzystując literaturę oraz filmy edukacyjne dzieci pozyskały rzetelne informacje dotyczące środowiska życia, wyglądu zewnętrznego i sposobu odżywiania dinozaurów. Poznały również teorie wyginięcia dinozaurów. Jedną z nich były erupcje wulkanów, dlatego też wspólnie wykonaliśmy doświadczenie pt. „Wulkan”.

Przy omawianiu tak odległych czasów, nie można pominąć przedstawienia etapów powstawania węgla oraz jego rodzajów. Wyszukiwaliśmy różnice i podobieństwa pomiędzy węglem drzewnym i kamiennym. Węgiel drzewny wykorzystaliśmy podczas pracy plastycznej rysując park jurajski.

Iskierki w świecie dinozaurów

Z wielkim zaangażowaniem dzieci weszły w rolę archeologów, odkrywały i badały szczątki dinozaurów, a następnie samodzielnie wykonały odciski, tzw. dino-skamieliny w masie solnej.

W ciągu tygodnia odbyło się wiele atrakcyjnych i ciekawych zajęć, dzięki którym dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat czasów, w których żyły dinozaury.

Była to fascynująca i odkrywcza przygoda!

Urszula Marczuk
Anna Namiota