II edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Skąd się biorą produkty ekologiczne”

Przedszkolaki z grup „Stokrotki” i „Iskierki” zrealizowały zadania z ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Skąd się biorą produkty ekologiczne”, któremu patronuje Główny Inspektor Sanitarny oraz Ministerstwo Rozwoju Wsi. Celem programu jest zwiększenie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych od najmłodszych lat.

W dołączonej do programu książeczce edukacyjnej główny bohater Krzyś ukazuje dzieciom skąd się biorą produkty ekologiczne i zdrowe. Jak je można poznać w sklepie, jak przyrządzić je najlepiej oraz ciekawostki i zagadnienia dotyczące naturalnego o jedzenia. Poprzez zabawę Iskierki i Stokrotki utrwaliły zdrowe nawyki żywieniowe oraz poznały zalecenia zdrowego stylu życia. Przedszkolaki przypomniały sobie jak powstaje chleb, nabiał oraz skąd pochodzą jajka, mięso i ryby. Poznały w jaki sposób uprawia się ekologiczne owoce i warzywa oraz jak można je przechowywać i przetwarzać, aby cieszyć się ich smakiem zimową porą. Obejrzany film edukacyjny „Skąd się biorą produkty ekologiczne” zobrazował dzieciom wszystko to, o czym mówiliśmy na zajęciach. Poznając sekrety ekologicznych produktów nie mogliśmy zapomnieć o zwróceniu uwagi na ciężką i odpowiedzialną pracę rolników.

Nasze przedszkole dba o to, by dzieci poznawały zasady zdrowego żywienia. Utrwalone w dzieciństwie przyzwyczajenia i nawyki będą miały korzystny wpływ na późniejszy styl życia.

Małgorzata Kłoda