Gwiazdki w bibliotece

„W bibliotece znajdziesz wszystko czego chcesz: starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz.”

Kontynuując współpracę z Miejską Biblioteką Publiczną, przedszkolaki wybrały się na lekcje biblioteczną, którą poprowadziła pani Wiesława – starszy bibliotekarz Fili nr 1. Głównym celem takich spotkań jest zaszczepienie w dzieciach miłości do książki, jako źródła wiedzy i zabawy, a także wyrabianie nawyku czytelniczego.

Pani Wiesia odwiedziła nas również w przedszkolu, przynosząc ze sobą specjalnie przygotowaną na to spotkanie literaturę dotyczącą historii naszego kraju, o której opowiadała bardzo ciekawie, a następnie zaprosiła dzieci do udziału w konkursie plastycznym pt. ,,Moja Niepodległa Ojczyzna”. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem oraz starannością zabrały się do pracy i stworzyły prawdziwe dzieła.

Gwiazdki w bibliotece

W środę 21 października wybraliśmy się do biblioteki na rozstrzygnięcie konkursu. Za wspaniałe prace dzieci otrzymały dyplomy, nagrody oraz słodki poczęstunek.

Opracowała:
Katarzyna Lipska