Gwiazdki na scenie

14 maja 2019 roku w Lubartowskim Ośrodku Kultury odbył się Dziecięcy Festiwal Tańców i Przyśpiewek Ludowych pt. „Kogucik 2019” organizowany przez Przedszkole Miejskie nr 4 w Lubartowie.

Dzieci z lubartowskich przedszkoli prezentowały na scenie przyśpiewki i tańce ludowe. Celem festiwalu było kultywowanie tradycji naszego kraju oraz zapoznanie z tańcami i piosenkami ludowymi różnych regionów Polski.

Nasze przedszkole godnie reprezentowały dzieci z grupy „Gwiazdki”. Przedszkolaki zaśpiewały piosenkę ludową pt. „Lipka” oraz zatańczyły kujawiaka do utworu „Czerwone jabłuszko”.

Wszystkie przedszkola otrzymały ciekawe nagrody, statuetki oraz upominki dla każdego uczestnika. Dziękujemy naszym wspaniałym artystom za przepiękny występ oraz życzymy dalszych sukcesów scenicznych.

Halina Kosior
Katarzyna Lipska