Greckie smaki u Tygrysków

W pierwszym tygodniu maja „Tygryski” realizowały blok tematyczny „Moja ojczyzna”. Podczas zajęć dydaktycznych dzieci utrwaliły sobie polskie symbole narodowe: flagę, godło, hymn oraz poznały tradycję obchodzenia świąt państwowych. Oglądaliśmy najpiękniejsze miejsca w naszym kraju- morze i góry oraz wybraliśmy się na „wycieczkę” po Warszawie.

Poznaliśmy sąsiadów Polski oraz państwa należące do Unii Europejskiej. Dzieci próbowały przywitać się w różnych językach, poznały francuskie przysmaki, niemieckie samochody oraz z pomocą pań przygotowały grecką sałatkę. Tygryski bardzo polubiły działania kulinarne więc i tym razem chętnie zaangażowały się w wykonywaną pracę, która dostarczyła im wiele radości. Chociaż warzywa nie są ulubionym przysmakiem przedszkolaków to samodzielne działania zachęciły do spróbowania nowych smaków, rozbudziły zmysły oraz utrwaliły zasady zdrowego odżywiania.

Małgorzata Kłoda