Gorączka złota

W tym roku szkolnym nasze przedszkole wzięło udział w kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji PCK pod hasłem „Gorączka Złota” polegającej na zbiórce złotych monet. Celem zorganizowanego przedsięwzięcia jest pozyskanie funduszy na dofinansowanie letniego wypoczynku dla najuboższych dzieci i młodzieży.

W ramach ogólnopolskiej zbiórki w naszym przedszkolu zorganizowany został konkurs „Poszukiwacze złota”. Przedszkolaki ze wszystkich grup starały się uzbierać jak najwięcej 1, 2 i 5 groszówek. Najlepszymi zbieraczami złota okazały się dzieci z grupy „Smoki”, które zaskoczyły wszystkich i uzbierały 10 173 monety! Za tak wielkie zaangażowanie i chęć niesienia pomocy innym każdy „Smok” otrzymał drobny upominek, a cała grupa pamiątkowy dyplom.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za wsparcie i aktywny udział w akcji. Z całego przedszkola do Oddziału PCK przekazaliśmy 29 027 sztuk złotych monet o wartości 578,28 zł. To wspaniały wynik! Jednocześnie trzymamy kciuki za nasze przedszkole ponieważ placówki przystępujące do akcji „Gorączka Złota” biorą udział w wojewódzkim konkursie na „Największego zbieracza złota”, którego rozstrzygnięcie nastąpi we wrześniu.

Małgorzata Kłoda