Elfy poznają sposoby na mikroby

W czerwcu dzieci z grupy „Elfy” uczestniczyły w pilotażowych zajęciach edukacyjnych pt. „Dzielne dzieciaki i ich sposoby na mikroby” opracowanych przez Wojewódzką Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Lublinie. Celem zajęć było poznanie zasad ochrony swojego zdrowia przed mikroorganizmami poprzez wdrażanie zdrowego stylu życia i dbałość o higienę. Przedszkolaki miały również okazję przypomnieć sobie zagrożenia związane z obecną sytuacją epidemiologiczną oraz podzielić się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami w tym temacie.

Utrwalone zostały zachowania mające na celu ochronę zdrowia własnego, rówieśników i osób z otoczenia. Elfy były bardzo zainteresowane poruszoną tematyką. Chętnie udzielały odpowiedzi na zadawane pytania, z zaciekawieniem oglądały dołączoną prezentację multimedialną oraz w praktyczny sposób sprawdzały jak działają maseczki ochronne. Dla utrwalenia wiedzy pokolorowały obrazek pana doktora przypominającego o częstym myciu rąk.

Małgorzata Kłoda