Dzwoneczki w Układzie Słonecznym

W ubiegłym tygodniu dzieci z grupy „Dzwoneczki” wyruszyły w kosmiczną podróż. Podczas zajęć pogłębiały swoją wiedzę o ciekawostki dotyczące układu słonecznego. Przedszkolaki chętnie dzieliły się swoimi wiadomościami na temat kosmosu.

Wspólnie oglądaliśmy i omawialiśmy przyniesione z domu modele planet i książki na temat gwiazdozbiorów, pojazdów kosmicznych, czy ciał niebieskich. Pomagaliśmy też ufoludkowi złożyć popsutą rakietę, aby mógł wrócić do domu. Utrwaliliśmy nazwy i wygląd poszczególnych planet, tworzyliśmy kosmiczne zwierzaki, rozwiązywaliśmy zagadki, a następnie wyruszyliśmy rakietą w podróż na Marsa. Podczas lotu obserwowaliśmy z kosmosu naszą planetę Ziemię. Na zakończenie wyprawy, w podarunku od naszego kosmicznego przyjaciela, otrzymaliśmy magiczny papier. Aby móc na nim rysować nie jest potrzebny ołówek ani kredka, wystarczy zaostrzony patyczek. Wydrapane prace plastyczne zawisły na naszej tablicy.

Dzwoneczki w Układzie Słonecznym

Działania miały na celu rozbudzanie zainteresowań dzieci otaczającym nas wszechświatem. Był to bardzo aktywny tydzień pełen nowych wiadomości i świetnej zabawy.

Opracowały:
Małgorzata Polak