Dzień Wiosny

W dniu 21.03.2022 r. nasze przedszkolaki wzięły udział w tradycyjnym już „Pożegnaniu Zimy – powitaniu Wiosny”.

Powitanie wiosny jest dla przedszkolaków bardzo wyczekiwanym wydarzeniem. Już podczas spacerów, wyglądaliśmy oznak nowej pory roku, a każdy w swojej grupie nucił piosenki o tematyce wiosenne.

Wreszcie nadszedł pierwszy dzień wiosny i wszyscy pojawili się w przedszkolu ubrani w wiosenne kolory. Były śpiewy, tańce, wiosenne zagadki i wesołe zabawy. Wszystkie grupy przeszły po placu przedszkolnym barwnym korowodem na czele z panią Marzanną. W ten sposób chciały wyrazić swoją radość z nadejścia wiosny. Aby tradycji stało się zadość, Marzanna została uroczyście pożegnana. Przedszkolaki głośnym okrzykiem: „Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, Ciebie już żegnamy, bo wiosnę witamy! – WIWAT WIOSNA!” próbowały odstraszyć zimę. Dzieci śpiewały piosenki o wiośnie i tańczyły wiosenny radosny taniec połamaniec. Na zakończenie dzieci ozdobiły przedszkolny taras rysując piękne kwiaty kolorową kredą. I tak kolorowy, wiosenny oraz uśmiechnięty pochód mógł wrócić do przedszkola.

Dzień Wiosny

Mamy nadzieję, że działania naszych przedszkolaków sprawią, że wiosna zostanie u nas już na dobre.

Opracowały:
Małgorzata Polak