Dzień Śliwki

W czwartek 04.10.2018 r. dzieci z grupy „Gwiazdki” świętowały Dzień Śliwki. Przedszkolaki doskonale wiedzą, że owoce to nie tylko walory smakowe, ale również źródło bezcennych dla organizmu witamin.

Śliwkowy dzień rozpoczęliśmy piosenką pt. „Najłatwiejsze ciasto w świecie”, która zainspirowała nas do zrobienia własnego ciasta ze śliwkami i smakowitą kruszonką. Dzieci z wielką przyjemnością zamieniły się w małych cukierników i ochoczo zabrały do pracy.

Dzień Śliwki

Czas oczekiwania na efekty naszych cukierniczych działań wypełniliśmy wspaniałą zabawą pełną radości i uśmiechu.

Najprzyjemniejszą i najbardziej wyczekiwaną przez dzieci chwilą tego dnia była degustacja pysznego ciasta, które szybko znikało z talerzyków.

Opracowała
Katarzyna Lipska