Dzień Przedszkolaka

„Kiedy dziecko się śmieje, śmieje się cały świat.” – J. Korczak

Co roku w całej Polsce 20 września przedszkolaki świętują swój dzień – Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju oraz edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. W tym dniu dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych obchodziły swoje święto.

Krasnoludki, Motylki i Jeżyki rozpoczęły obchody od odśpiewania hymnu przedszkolaka. Nie zabrakło tego dnia zabaw przy znanych utworach dziecięcych, konkursów z okrzykami dopingu dla kolegów, śpiewów czy tańców-hulańców do największych hitów muzyki rozrywkowej.

Jakie było zaskoczenie przedszkolaków, gdy przyszło im się zmierzyć z zadaniem z nietypowymi balonami. Przy pękających brzuszkach od śmiechu, trudno było utrzymać je wszystkie na chuście animacyjnej. Balony na koniec dnia zostały przyozdobione w piękne mazaje, postacie i floresy. Na pamiątkę zostały zabrane do domów.

Starszaki z grup Nutki, Liski i Dzwoneczki również świetnie się bawiły. Brały udział w różnych konkursach i wspólnej zabawie. Nie lada atrakcją okazało się poszukiwanie skarbu. Każda z grup świetnie sobie poradziła z tym zadaniem. Dzieci otrzymały słodki upominek oraz order „Super Przedszkolaka”.

Uśmiechy na buziakach, głośnie śmiechy, okrzyki radości i zagrzewające dopingi uczestników przy różnych zmaganiach konkursowych świadczyły o wspaniałej zabawie. Tego dnia każda część ciała naszych przedszkolaków została „naelektryzowana”pozytywną energią i poczuciem jedności między dziećmi, jako wspólnoty przedszkolnej.

Kinga Bronisz