Dzień Pluszowego Misia

W czwartek, 25 listopada dzieci w naszym przedszkolu obchodziły Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu bohaterami byli nasi pluszowi przyjaciele, którym można powierzyć swoje najskrytsze sekrety, a koszmary u ich boku już nie wydają się tak straszne.

To wdzięczne święto na stałe wpisało się w kalendarz przedszkolnych imprez. Jednak ze względu na obostrzenia związane z pandemią, świętowanie miało trochę inny przebieg niż zazwyczaj. Ze względów sanitarnych nie mieliśmy okazji wspólnie bawić się w jednej sali. Tego dnia każda grupa obchodziła uroczystość oddzielnie. Na dzieci czekało wiele atrakcji. Przedszkolaki miały okazję poznać historię tego święta, zwyczaje niedźwiedzi oraz najbardziej znane misie z bajek. Dzieci brały również udział w zabawach ruchowych, quizach, konkursach oraz tańcach przy „misiowych” piosenkach. Na koniec każda z grup wykonała różnorodnymi technikami wspaniałe prace plastyczne z wizerunkiem misia.

Dzień Pluszowego Misia

Po wyczerpujących zabawach na przedszkolaki czekała degustacja misiowych przysmaków m.in.: miodu z dodatkami, ciastek „misie lubisie”, żelkowych misiów. Wszystkie smakołyki znikały w mgnieniu oka.

Ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu, radości oraz wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

Opracowała:
Aneta Furtak