Dzień Jabłka

Zjadaj jedno jabłko dziennie,
A lekarz potrzebny ci nie będzie.

W dniu 09.10.2018 r. dzieci z grupy ,,Żabki” i „Biedronki” obchodziły „Dzień Jabłka”. Celem wspólnej zabawy było kształtowanie u przedszkolaków postaw prozdrowotnych oraz zachęcanie ich do spożywania owoców po to, aby od najmłodszych lat wyrabiać w nich nawyk dbania o własne zdrowie.

Dzień ten przebiegł w radosnej atmosferze. Dzieci rozwiązywały zagadki o różnych owocach, uczestniczyły w zabawach z chustą animacyjną, brały udział w konkurencjach sportowych oraz zabawach muzyczno-ruchowych.

W dwóch zespołach wykonaliśmy również pracę plastyczną pt. „Jabłoń”. Ze wszystkimi zadaniami nasze przedszkolaki poradziły sobie znakomicie.

Rozbudziliśmy też nasze zmysły węchu i smaku w czasie degustacji jabłek pod różnymi postaciami: jogurt, mus, sok , jabłko suszone, surowe, smażone.

To był bardzo ciekawy dzień w przedszkolu. Zajęcia i zabawy przeprowadzone właśnie w taki sposób zachęcają naszych przedszkolaków do sięgania po owoce oraz promują zdrowy styl życia.

Następnego dnia czekała na przedszkolaków „Jabłkowa niespodzianka”. Samodzielnie przygotowane babeczki wszystkim smakowały wyśmienicie. Zachęcamy do wspólnych wypieków według podanego przepisu.

Dzień Jabłka

Babeczki jabłkowe

Składniki:

• 2 szkl mąki
  • 0,5 szkl cukru
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
  • 0,5 szkl oleju
  • 1 szkl mleka
  • 2 jajka
  • jabłka
  • cynamon

Wykonanie:

Ubijamy jajka z cukrem na puszystą masę. Następnie dodajemy olej, mleko oraz wymieszaną mąkę z proszkiem do pieczenia, cynamon i drobno pokrojone jabłka. Piec ok. 30min w temp. 180’C. Smacznego!

Jolanta Góźdź
Aneta Furtak