Dzień gruszki w Liskach

3-go października „Liski” obchodziły w swojej sali „Dzień gruszki”. Podczas wesołych zabaw dzieci wszystkimi zmysłami poznały właściwości tego smacznego owocu. Wiedzą skąd pochodzą gruszki, jakie są ich odmiany oraz jakie cenne składniki odżywcze są w nich ukryte.

Sprytne Liski spostrzegły, że gruszka ma dość duży brzuszek więc podczas wspólnych ćwiczeń gimnastycznych postanowiły ją trochę odchudzić. Przy tej okazji dzieci zaskoczyły nauczycielki rozległą wiedzą dotyczącą sposobów odchudzania oraz zasad zdrowego stylu życia. Podsumowaniem żółtego dnia była degustacja owoców oraz wspólne pieczenie gruszkowego ciasta. Dzieci przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa oraz higieny obowiązujące podczas przygotowywania i spożywania posiłków.

Dzień gruszki w Liskach

Kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych to bardzo długotrwały proces, który warto rozpocząć od najmłodszych lat. Mamy nadzieję, że ten dzień zachęci przedszkolaków do sięgania po pyszne i zdrowe owoce jako alternatywę dla sklepowych słodyczy.

Małgorzata Kłoda
Aneta Nieścioruk