Dzień Flagi

Dnia 30 kwietnia dzieci z grupy „Gwiazdki” wraz z przedszkolakami lubartowskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych na placu przed Urzędem Miasta Lubartów uroczyście obchodziły Dzień Flagi. Organizatorem tegorocznej uroczystości była Szkoła Podstawowa nr 4 w Lubartowie. Część oficjalną rozpoczął burmistrz miasta Lubartów Krzysztof Paśnik.

Na wstępie zaprezentował się zespół „Ludowe Nutki” z Przedszkola Miejskiego nr 4 w Lubartowie w przepięknych tańcach ludowych. Po przywitaniu gości wspólnie odśpiewano hymn państwowy. Następnie dzieci miały okazję wyrazić swój patriotyzm wierszem Władysława Bełzy „Katechizm Polskiego dziecka” oraz w piosence pt. „Jesteśmy Polką i Polakiem”.

W kolejnej części uroczystości odbył się turniej małego patrioty, którego celem było sprawdzenie wiedzy przedszkolaków o naszej Ojczyźnie. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały działania, aby dojść do finału i zdobyć kartę sprawności małego patrioty oraz zrobić grupowe zdjęcie.

Punktem kulminacyjnym spotkania było wspólne wypuszczenie w niebo białych i czerwonych balonów jako symboli barw ojczystych.

Na zakończenie każdy z przedszkolaków otrzymał od pana burmistrza flagę narodową lub flagę Unii Europejskiej, a od organizatorów balony symbolizujące barwy miasta Lubartów oraz małe gadżety.

Halina Kosior
Katarzyna Lipska