Dzień drzewa w Elfach

10 października w Polsce obchodzony jest „Dzień drzewa”. To ogólnoświatowa akcja polegająca na podejmowaniu lokalnych działań proekologicznych dotyczących sadzenia i ochrony drzew. W tym roku dzieci z grupy „Elfy” przyłączyły się do obchodów tego święta.

W piątek 9 października w naszej sali obyły się zajęcia dydaktyczne oraz zabawy integracyjne, których głównym bohaterem było drzewo. Dzieci usystematyzowały sobie wiadomości dotyczące rodzajów, nazw, budowy drzew oraz darów, jakie dzięki nim otrzymujemy.

Wiemy, że oczyszczają powietrze, tłumią hałas i są mieszkaniem dla zwierząt. Ludzie wykorzystują drzewo do produkcji papieru, materiałów budowlanych oraz rzeczy codziennego użytku. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że należy rozsądnie i oszczędnie wykorzystywać te produkty, ponieważ drzewa potrzebują wielu lat aby urosnąć.

Drzewa od zawsze są inspiracją dla artystów, dlatego nasze Elfy wykonały piękne, jesienne prace plastyczne. Na zakończenie dnia obejrzeliśmy bajkę z pouczającym morałem pt. „Drzewo, które umiało dawać”. Zachęcamy do ponownego obejrzenia jej z dziećmi w domu: https://www.youtube.com/watch?v=rZ_W3LdFwsw

Uwieńczeniem naszych działań było wspólne zasadzenie drzewka owocowego w ogrodzie przedszkolnym.

Dzień drzewa w Elfach

W galerii umieściliśmy również zdjęcia z minionego „owocowego” tygodnia.

Małgorzata Kłoda
Aneta Nieścioruk