Dziadkowie to prawdziwy skarb

Uwielbiam, gdy czytam mi książeczki,
Lubię, gdy na kolanach mnie sadzasz,
Lubię, gdy uśmiechasz się do mnie,
Po prostu kocham Cię ogromnie (…)

Dziadkowie są niezwykle ważni w życiu swoich wnuków, nikt nie ma co do tego wątpliwości. Starsze pokolenie jest dla dzieci niczym skarbnica wiedzy o życiu i relacjach międzyludzkich. Uczą wnuki dostrzegania potrzeb innych ludzi, szacunku czy tolerancji, kształtują postawę moralną młodego pokolenia.

Maluszki z grupy „Żabki” nie mogły doczekać się dnia, kiedy na widowni zasiądą tak ważne osoby w ich życiu, jak Babcie i Dziadkowie. Przedszkolaki z okazji ich święta, zatańczyły najpiękniej jak potrafiły, recytowały wiersze i wypowiadały słowa życzeń najgłośniej jak umiały, śpiewały nie odrywając wzroku od gości…, a to wszystko z tym błyskiem w oku i bezinteresowną miłością w serduszkach.

Zaraz po części głównej, nasi goście mogli poklaskać, potupać i poskakać z naszymi najmłodszymi w rytm muzyki dziecięcej. Co to była za radość, jak każdy wnuczek mógł poharcować ze swoimi najbliższymi. Nie od dziś wiemy, że muzyka łączy pokolenia.

Przedszkolaki zostały nagrodzone gromkimi brawami, szerokimi uśmiechami, uściskami i łakociami od naszych wspaniałych babć i dziadków.

Kinga Bronisz