Dbamy o zdrowie

Realizując projekt „Poznaje świat przez zmysły”, dzieci z grupy Biedronki aktywnie uczestniczyły w różnorodnych działaniach edukacyjnych dzięki, którym utrwalały i poszerzały swoją wiedzę w zakresie profilaktyki prozdrowotnej.

Pierwszym z podjętych działań praktycznych, było założenie zielonego ogródka w naszej przedszkolnej sali. Dzieci, jak doświadczeni ogrodnicy, z ogromnym zapałem sadziły cebulę i wysiewały nasiona różnych ziół oraz warzyw. Z wielką starannością i odpowiedzialnością dbały o prawidłowy wzrost roślin. Dużo radości sprawiła im konsumpcja wyhodowanych nowalijek.

Dbamy o zdrowie

Kolejnym krokiem w promowaniu zdrowego stylu odżywiania się, było wykonanie soku ze świeżych warzyw i owoców oraz naturalnych wód smakowych.

Dbając o prawidłową postawę ciała oraz własną kondycję, przedszkolaki chętnie i aktywnie uczestniczyły w różnorodnych aktywnościach ruchowych.

Podejmowane działania mają na celu kształtowanie u dzieci postaw „prozdrowotnych”. Umożliwiają także nabycie określonych umiejętności oraz przyswojenie prawidłowych przyzwyczajeń i nawyków zdrowotnych. Nasze Biedronki doskonale już wiedzą o tym, co jest zdrowe i bezpieczne oraz co wpływa na ich dobre samopoczucie.

Katarzyna Lipska
Halina Kosior