Czyściochowe Przedszkole

Higiena osobista to jeden z istotniejszych elementów codziennego życia, który wpływa nie tylko na wygląd, ale również na nasze zdrowie. Dobrych nawyków uczymy się od najmłodszych lat, a to, co wtedy przyswoimy procentuje w dorosłym życiu. Dlatego nasze przedszkole przystąpiło do realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Czyściochowe Przedszkole” organizowanego przez firmę Rossmann. Jest on ciekawą pomocą dla nauczycieli, aby w atrakcyjny sposób motywować przedszkolaki do codziennego dbania o higienę i wykształtować prawidłowe nawyki higieniczne.

Dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach i poznają historię bohaterów Czyściochowa. Wesołe zwierzaki przedstawiają jak prawidłowo wykonywać podstawowe zabiegi higieniczne z zakresu: czystości rąk, kąpieli, higieny jamy ustnej, higieny nosa, korzystania z toalety oraz ochrony skóry. Poprzez zabawę i doświadczenia dzieci utrwalają sobie najważniejsze zasady higieniczne oraz poznają konsekwencje wynikające z ich nieprzestrzegania. W najstarszych grupach rozdane zostały dzienniczki higieny, w których przedszkolaki zdobywają sukcesy w postaci naklejek.

Czyściochowe Przedszkole

Jednym z elementów programu jest konkurs plastyczny, w którym co miesiąc 100 przedszkoli może wygrać bon o wartości 500zł na zakup produktów higienicznych w drogeriach Rossmann. Głosowanie w konkursie rozpocznie się 1-go kwietnia. Wierzymy, że z pomocą rodziców taki bon trafi właśnie do naszego przedszkola i sprawi radość naszym dzieciom!

Małgorzata Kłoda