Przedszkole Miejskie Nr 1 w Lubartowie

Czyściochowe Przedszkole

Czyściochowe Przedszkole

Nasze przedszkole już kolejny rok bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Czyściochowe przedszkole”. Jest on organizowany przez firmę Rossmann w ramach programu Rossnę Junior. Głównym celem podejmowanych działań jest kształtowanie i utrwalanie nawyków higienicznych wśród dzieci oraz edukacja ich na temat budowania odporności organizmu.

W ramach programu dzieci z najstarszych grup: „Elfy”, „Smoki” i „Gwiazdki” otrzymały pakiety edukacyjne od producenta marki Bobini. Były to książeczki „Strażnicy czystych rączek” oraz mydła antybakteryjne Bobini Kids. Otrzymane materiały uatrakcyjniły zajęcia związane z dbaniem o czystość i higienę dłoni. Dzięki nim dzieci poznały wierszyk ułatwiający zapamiętanie zasad prawidłowego mycia rąk i zachęcają innych do jego poznania.

Ponad to „Elfy” wykonały pracę plastyczną, którą zgłosiliśmy do ogólnopolskiego konkursu. Nasze przedszkole może zdobyć kolejny bon na zakupy w drogerii Rossmann o wartości 500 zł, ale o wygranej zadecydują rodzice 🙂 O zasadach głosowania, które rozpocznie się 1-go kwietnia poinformujemy w kolejnym artykule.

Opracowanie:
Małgorzata Kłoda