Czerwiec – miesiącem Dzieci

Dzień Dziecka to święto, na które czekają wszystkie dzieci. Dla naszych przedszkolaków jest on niezwykły, bo trwa przez cały czerwiec. Różnorodność przygotowanych atrakcji przyniosła naszym milusińskim niezapomnianych doznań, coś dla duszy – coś dla ciała. A oto co się działo:

3 czerwca dzieci z grupy „Tygryski”, „Iskierki”, „Biedronki”, „Gwiazdki” wyruszyły do Teatru Muzycznego, by obejrzeć sztukę teatralną pt:. „Kozucha Kłamczucha”. Jest to piękna i umoralniająca bajka Janiny Porazińskiej, która zachwyciła wszystkich małych widzów. Oto krótkie streszczenie: Pewna gospodyni kupiła sobie kozę, która miała przykrą wadę – okropnie kłamała. W tym też czasie kurka o imieniu Zazulka, chodziła od wsi do wsi szukając pracy. Została przyjęta do pasienia kozy. Po pierwszym dniu, kiedy Zazulka starannie zajmowała się zwierzęciem (….). Dopiero jeżyk nie uląkł się i przez komin spadł kozie na grzbiet i zaplątał się w jej sierść, kując boleśnie. Płaczącą kozę znalazła Zazulka i pomogła odczepić jeża. Następnie obie udały się do gospodyni, gdzie koza obiecała nigdy już nie kłamać.

Czerwiec - miesiącem Dzieci

7 czerwca maluchy, średniaki i starszaki odwiedziły pizzerię Piccola. Pobyt w lokalu służył nie tylko degustacji przepysznej pizzy, lecz także nauce i uwrażliwianiu na zachowanie w miejscu publicznym, na kulturę i poznanie sposobu spożywania pizzy i integrację między dziećmi. Wszystkie brzuszki zostały nakarmione, o czym świadczyły uśmiechy na buziach, tych nie umazanych sosem również.

Czerwiec - miesiącem Dzieci

11 czerwca na placu przedszkolnym czekała na nasze dzieci niespodzianka w postaci dmuchanego zamku. Wygibasów nie było końca… milusińscy mogli w bezpieczny sposób wyładować swoją energię wdrapując się, skacząc, pokonując przeszkody na dmuchańcu. Sprawność fizyczna naszych dzieci była imponująca. Niewinne zabawy były dla starszaków rozgrzewką przez Olimpiadą Sportową, którą następnego dnia, organizowało nasze przedszkole. Mali sportowcy nie zawiedli… być może jak dorosną, będziemy mogli ich podziwiać na największych stadionach.

14 czerwca w dłoniach dzieci przekraczających próg przedszkola, można było zauważyć niecodzienny sprzęt. Już po śniadaniu przy zbiórce na placu, okazało się, że nie tylko dzieci były dobrze przygotowane na te harce i swawole. W promieniach słońca, przy powiewie gorącego wiatru, z kolorowymi zabawkami na wodę, rozpoczęła się „wodna bitwa dla ochłody”. Co to była za wspaniała niespodzianka… szybkość, zręczność, koncentracja, celność tego dnia była mocno eksponowana w przedszkolnym ogrodzie. Każdy przedszkolak, każda pani, nie ostała się w suchym ubraniu. Bezpieczne zabawy z wodą niosą za sobą szerokie uśmiechy, mnóstwo radości i niezapomniane wrażenia. Po zabawie przyszedł czas na doskonalenie czynności samoobsługowych i dzielenie się wrażeniami.

Czerwiec - miesiącem Dzieci

19 czerwca każda z grup spacerowała para za parą ulicami naszego miasta, przypominała i utrwalała bezpieczne poruszanie się przez przejścia, ucząc się kultury wobec innych pieszych, by dojść do miejsca docelowego, jakim była lodziarnia. Hmmm… pucharki z lodami były wspaniałą atrakcją w ten ciepły dzień. Każdy mały spacerowicz wybrał sobie smak lodów, a dodatki do deseru były smaczną niespodzianką.

Kinga Bronisz
Katarzyna Maleszyk