Ciasto dla Misia u Stokrotek

Stokrotki zdecydowały się na nietypowe świętowanie Światowego Dnia Misia. Upiekły z tej okazji przepyszne ciasto.

Zajęcia kulinarne w naszym przedszkolu odbywają się bardzo często. Można powiedzieć, że wpisały się w harmonogram naszych działań. Wszystko to, za sprawą zainteresowań naszych przedszkolaków.

6-latki przygotowały ciasto jogurtowe z jabłkami – najpyszniejsze ciasto na świecie, co nic, a nic się go nie gniecie. Wystarczą szczere chęci i pracowite ręce, by móc na deser zjeść misiowe „małe co nieco”.

Ciasto dla Misia u Stokrotek

Przygotowania rozpoczęły się od poznania składników, które są potrzebne do zrobienia ciasta, po czym zabraliśmy się wszyscy ochoczo do pracy. Każdy przedszkolak miał szansę spróbować swoich sił kulinarnych. Dzieci z radością pomagały paniom w przygotowaniu deseru, dodając kolejno składniki i nakładając ciasto do blaszek.

Wspólne pieczenie było przyjemną zabawą, a jeszcze przyjemniejsza była degustacja tego, co sami upiekliśmy.

Kinga Bronisz
Magdalena Wiak