Biedronki w kosmosie

Przez cały tydzień w Biedronkach temat krążył wokół kosmosu – wiele ważnych informacji dzieci pamiętały jeszcze z trzylatków – ku naszemu miłemu zaskoczeniu.

Tym razem rozpoczęliśmy od układu słonecznego, poznaliśmy nazwy planet z podziałem na skaliste i gazowe, ich wielkości i kolor oraz ich cechy charakterystyczne. Satelity, komety, meteoryty to pojęcia związane z kosmosem, które nie są już nam obce.

Na zajęciach plastycznych malowane były planety wybrane przez dzieci, a podczas nowej techniki plastycznej – wydrapywanki, można było obserwować pojawiający się kolorowy obraz prosto z kosmosu.

A ufoludki? – też były! Należało je policzyć używając liczebników głównych i porządkowych, omówić ich wygląd, posegregować. Tworząc własnego ufoludka trzeba było wysilić wyobraźnię, oj to nie było łatwe, a do tego jeszcze nadać mu imię.

Lubimy badać i eksperymentować, dlatego staraliśmy się odpowiedzieć na pytania podczas doświadczeń: Po co jest tlen? Czy Saturn może zatonąć? Jak szybko leci rakieta?

Ach ten kosmos!!! Jeszcze tyle pytań bez odpowiedzi i ciekawostek do poznania!

Urszula Marczuk
Anna Namiota