Biedronki i świat dinozaurów

W tym tygodniu (14.03-18.03.2022 r.) poznawaliśmy fascynujący świat sprzed milionów lat. Dinozaury i wszystko co ich dotyczyło – to temat, który zainteresował wszystkie nasze dzieci.

Wykorzystując literaturę oraz filmy edukacyjne dzieci pozyskały rzetelne informacje dotyczące środowiska życia, wyglądu zewnętrznego i sposobu odżywiania dinozaurów. Poznały również teorie wyginięcia dinozaurów. Jedną z nich były erupcje wulkanów, dlatego też wspólnie wykonaliśmy doświadczenie pt. „Wulkan”.

Przy omawianiu tak odległych czasów, nie można pominąć przedstawienia etapów powstawania węgla oraz jego rodzajów. Wyszukiwaliśmy różnice i podobieństwa pomiędzy węglem drzewnym i kamiennym. Węgiel drzewny wykorzystaliśmy podczas pracy plastycznej rysując park jurajski.

Biedronki i świat dinozaurów

Z wielkim zaangażowaniem dzieci weszły w rolę archeologów, odkrywały i badały szczątki dinozaurów, a następnie samodzielnie wykonały odciski, tzw. dino-skamieliny w masie solnej oraz odtworzyły układ szkieletowy wybranych dinozaurów, np. Diplodoka, Tyranozaura, Stegozaura.

W ciągu tygodnia odbyło się wiele atrakcyjnych i ciekawych zajęć, dzięki którym dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat czasów, w których żyły dinozaury.

Była to fascynująca i odkrywcza przygoda!

Urszula Marczuk
Anna Namiota