Bal Kolorów w przedszkolu

Kolory są nieodłącznym elementem naszego otoczenia. Wpływają na emocje, doznania, rozumienie świata i relacje z innymi. Umiejętność zabawy kolorami i rozpoznawania ich znaczenia jest jednym z elementów wychowania.

31 maja, dzień przed ważnym świętem jakim jest “Dzień Dziecka” w naszym przedszkolu odbył się “Bal Kolorów”. Dzieci i panie z wszystkich grup spotkały się na placu przedszkolnym by wspólnie uczcić tak ważny dzień. W rytm muzyki przedszkolaki wyruszyły w podroż kolorowym pociągiem. Nie zabrakło piosenek, tańców oraz zagadek, przy których dzieci świetnie się bawiły. Największą atrakcją było puszczanie baniek mydlanych oraz nauka tańca pt. “Minionki”. Po wszystkim, dzieci zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do swoich sal na pyszny obiadek.

Pamiętajmy że otaczające nas kolory rozwijają myślenie, inteligencję oraz wyobraźnię naszych dzień.

Aneta Nieścioruk